Plánované vrhy na rok 2017

Radi by sme dali do pozornosti naše plány na tento rok. Plánujeme dva vrhy šteniatok československých vlčiakov. Ide o vrhy ktoré zastrešíme, to znamená, že šteniatka sa nenarodia priamo u nás (v Devínskej). Ide o vrhy po dvoch sestrách. Caya a Caylin z Devínskej,  narodili sa u nás a preto sme poskytli ich majiteľom možnosť zastrešiť tieto vrhy našou chovateľskou stanicou (tak ako to bolo pri vrhoch D, E a F). V oboch prípadoch pôjde o ich prvý vrh. Hoci tieto vrhy nebudú odchované priamo u nás doma, budeme chodiť šteniatka i napriek vzdialenosti často navštevovať, kontrolovať, vyberieme im majiteľov a poskytujeme chovateľský servis tak, ako by boli celkom “naše”.

Dôležité upozornenie – všetky šteniatka z našej chovateľskej stanice sú výhradne s Preukazom pôvodu psa vydávanom pod hlavičkou Slovenského poľovníckeho zväzu, ktorý patrí pod Slovenskú kynologickú jednotu – člena Medzinárodnej kynologickej federácie – FCI.

Caylin 2  Caya z Devínskej

Caylin z Devínskej sa stala chovnou sučkou v apríli 2016, keďže už bude mať 5 rokov, je najvyšší čas, aby sme naplánovali jej prvé šteniatka. Caylin má úžasnú vyrovnanú povahu, k ľuďom veľmi priateľská a z každého sa teší rovnako ako jej matka aj otec. Výzorovo je kombináciou svojich rodičov, je pieskovej farby, má svetlé šikmo uložené oko, výraznú masku, krátke ušká, výborne nesený chvost v požadovanej dĺžke. Srsť má kvalitnú, hustú ako v zime tak aj v lete. Caylin býva v Tomášove pri Senci, tam budú aj šteniatka odchovávané. Pre Caylin máme potencionálnych partnerov už vybratých, ale ešte sa to môže zmeniť.
Fotogalériu Caylin si môžete pozrieť tu.

Caya z Devínskej splnila poslednú podmienku uchovnenia v apríli 2017, keďže majiteľom sa skôr nedalo. Tí sú teraz veľmi naklonení tomu aby mala Caya šteniatka a preto plánujeme jej prvý vrh. Ten budeme takisto ako vrh po Caylin zastrešovať. Caya je vysoká sučka svetlejšej farby (sfarbenie do strieborna). Fešáka pre ňu stále iba vyberáme. Býva v Šuranoch pri Nových Zámkoch, tam budú aj šteniatka odchovávané.
Fotogalériu Cayi si môžete pozrieť tu.

Šteniatka od nás budú od prvého momentu ako uzrú svetlo sveta s nami non-stop v kontakte, čo je základom dobrej socializácie na ľudí. Budú vychovávané v rodinnom kruhu. Odchádzajú od nás vo veku 7 týždňov (v prípade potreby môžu ostať u nás aj dlhšie) a budeme sa snažiť im za ten kráty čas dať toho čo najviac do budúcna.

O naše odchovy sa zaujímame, ich prehľad si môžete pozrieť na našej stránke, každý odchovanec má zriadenú vlastnú podstránku, kde sú o ňom uvedené všetky informácie a kopec fotiek z celého života.

Niečo o nás, ako sme začínali, si môžete pozrieť tu.
Naše úspechy a hlavne úspech našich odchovancov, ich zhrnutie, nájdete tu.
Prehľad našich odchovov a odchovov našich odchovancov nájdete tu.

V prípade záujmu o šteniatko z plánovaného vrhu nás môžete kontaktovať už teraz.

4 thoughts on “Plánované vrhy na rok 2017

 1. Dobrý deň,

  rada by som sa informovala ohľadne plánovaného vrhu fenky Cayi zastrešovaného vašou chovnou stanicou. S manželom už dlhšie zvažujeme kúpu psa a československý vlčiak nám vychádza ako najlepšia voľba. Sťahujem sa do domu s veľkou záhradou a hľadáme spoločníka, ktorý bude ostražitý, inteligentný a bude skvelým členom našej rozrastajúcej sa rodiny. Budem rada, keď mi budete môcť dať informácie o plánovanom vrhu, povahe rodičov, pripomienky k chovu a bližšie informácie o možnej kúpe šteniatka.

  Ďakujem.

  Pozdravujem,
  Katarina

  • Dobrý deň, áno vrh plánujeme, zatiaľ vyberáme pre Cayu vhodného psíka, máme už pár tipov. Zatiaľ je to stále otvorené, uvidíme kedy sa začne Caya hárať, podľa toho budeme vedieť kedy budú šteniatka. Viac by som Vám napísala mailom, v prípade že to nemáte ďaleko by bola asi najlepšia osobná návšteva.
   S pozdravom Zuzana

   • Dobrý deň, ďakujem za odpoveď. Bývam v Dunajskej Strede, do konca júla som však odcestovaná. Po návrate domov sa určite rada stretnem aj osobne. Ak by ste mi na môj e-mail mohli poslať predbežné informácie o podmienkach kúpy šteniatka, bolo by to skvelé.

    Ďakujem.
    S pozdravom..Katarina

 2. Dobrý deň mám záujem navštíviť vašu chovateľskú stanicu.Prosím ozvite sa mi.Písala som Vám mail

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.